Hakkımızda

Değerli konuğumuz,

Sitemize hoş geldiniz.

Gökilim sitemizi naif bir tarzda oluştururken, aşağıdaki duygularımızı sizinle paylaşmak istedik.

Gökilimin anlamı; kısaca İnsan ilimidir. İnsan’ın tekamülü ile ilgili  hertürlü ilim bu çatının altına girer. En önemli bölümü astrolojidir. Temel iskeleti oluşturur. Tasavvuf,  astroloji kadar değerlidir. İç içedirler. Simya ve  ontoloji gibi ilimler de Gökilim çatısı altında değerli yerleri mevcuttur.  Gökilim, bütün ilimlerin bedenidir, ruhudur. İnsandır.

Logomuz

Bu logonun “her hakkı mahfuzdur. Alıntı yapılamaz ve başka yerde hiçbir nedenle kullanılamaz” Logomuz; ezoterik gerçek anlamıyla yaratan F. B. Suluvmen’in eseridir.

Sitemizin ana iskeleti Astroloji olup Gökilimin diğer bilgilerini de içerir. Hz İdris Peygamber (değişik kültürlerdeki eş isimleri=Hermes, Thot, Cehuti, Merkür..) bu ilimleri İnsanlığa vermeye görevli olan peygamberdir. Himmetleri, üzerimize ola.

Para ve ün kazanmak amacıyla, kadim ilim Astroloji kullanılarak  yapılan şahsi medyatik şovlar, Astroloji ile bilinçli insanlarımız arasına kalın bir duvar örmüştür. Günümüzde üç Saka bu duvarı yavaş yavaş yıkıyorlar.

Kadim dönemde bu ilimlerle sadece elitlerin uğraşabildiğini unutmamak gerekir.

Bizim gayretimiz; bu akıllı insanları kazanmakda bir nebze hizmetimiz olması için; Gökilimin ne olduğunu idrak etmelerini sağlamak, onlara Gökilimi, onları da Gökilme kazandırma çabasıdır.

Çok iyi biliyoruz ki herkes Astroloji öğrenme ihtiyacında olmayıp, hatta beğenmek, inanmak zorunda da değildir.  Herhes aynı bilinç düzeyinde olamaz. Ama herkesin gerçek Gökilimin ne olduğunu bilmesinin ve isterse öğrenmesinin kendisine ve toplumsal barışa katkı sağlayacağını ifade etmemiz gerekir. Nedenini şöyle ifade etmeye çalışalım; Astroloji bilen insan, sabırlı ve hoşgörülü olur.

Her astroloji bilen insana astrolog denmez! kimse de Astrolojiyi biliyorum diyemez. Buna imkan yoktur.

Herkesin Astrolojiyi ücretsiz öğrenme şansına sahip olması fikrinden yola çıkarak Hermetik Gökilim Okulunu kurmak nasib oldu.

Bu amaç ile bu siteyi ortak bir bilgi birikimi haline getirip isteyen herkesin kullanımına açmayı amaçladık.

Türk insanının, birtakım yanlış kişilerin para, ün kazanmak için Astrolojiye kıyarak yaptıkları seviyesiz şahsi gayretlere teslim olmalarına içimiz razı olmadı.

Hermetik Gökilim Okuluna giriş ücretsizdir. Astroloji öğrenmek isteyen kişi gayret eder okur, okur, okur ve yine okur. Gökilim öğrenmek isteyen gelsin okulumuza, kendisi için gayret etsin, çok okusun biz de destek verelim. Bu Uranien fikir, sanırım ortak bir site oluşturma, açık bilgi paylaşımı ile Astroloji ruhuna da uygundur 🙂

Oluşturmaya gayret ettiğimiz iklimi deneyimlemeniz, katkıda bulunmanız geliştirmeniz nasib ola.

Ücretsiz başvuru formunu doldurmak için tıklayanız

Hermetik Gökilim Okulu Gönüllüleri olarak bütün İnsanlığa sevgi, hoşgörü ve sabır dileriz.

Saygı ve sevgilerimizle

 

Logomuzu hazırlayan sanatçı, marka yönetmeni  Sayın, Feyiz Biray SULUVMEN ‘a gönülden teşekkür ediyoruz.

 

 

 

NOT: Bizde veya medyada rastlayacağınız olumsuz yönleri lütfen Gökilime -Astrolojiye mâl etmeyiniz.