Horary Astroloji

Horary,

İnsan, bir soruyu düşününce değil, “Astrolojik olarak Horary bilgisi nasıl ?” diye bilinci uyandığı anda, konuyla ilgili; gelecek, o anki ve geçmiş bilgileri haritadan öğreniyor..  Başka bir anlatımla; O an Astroloji ilmi vasıtası ile Yüce Bilinç ile bir bağlantı kuruluyor ve bilgi sisler içinden “izin verildiği kadarıyla” açığa çıkıyor. Büyük bir UFO nun büyük bir bulutun içinden yavaş yavaş çıkışı gibi bilinmeyen bilgisinin kilidini o an ki düşüncemiz/talebimiz açıyor.

Örnek vermek gerekirse: Bugün çocuğumun topunu şişirmek için geçen hafta sonu olduğu gibi evdeki pompanın iğne sibobunu aradım bulamadım. Her yere baktım. Birisine mi verdim diye düşündüm. Bir de Horary ye bakmak fikri aklıma geldiği anda çıkardığım harita bana bilgi verdi. Bu parçanın kayıp olması beni günlerdir aklımda zaten. Çünkü problemimizi her zaman düşünüyoruz. Ne zaman ki Horary ye bakayım dediğim o anki harita bize bilgiyi sunuyor. Dolayısı ile bir sürecin içindeki Anlar’dan sadece biri bilgi yüklü. O “An”, soru ile astrolojiyi birleştirme anı veya Yüce Bilinç ile Astroloji vasıtası ile bağlantı kurma anıdır.

Bu bize üç önemli konuyu ifade eder.

1) Astroloji, algılandığından kat be kat derin ezoterik, batıni veya ruhsal bir ilimdir.

2) Astroloji, Yüce Bilinç ile köprü oluşturup, izin verilen bilgiye vesile olmayı sağlayan bir ilimdir.

3) Yüce Bilinç, talebimizi seviyemiz oranında kabul ediliyor.

“Seviyemiz” kelimesini açacak olursak William Lilly’nin Astroloji öğrencilerine 17. yy dan öğütlediği 12. öğüde odaklanmanızı rica edeceğim:  https://gokilim.com/arsivler/1223 

Bu haldeki Astroloji öğrencisi Astroloji sanatına başlıyor. Daha önce değil.

Eminim sizler bu konuyu düşündükçe neler ortaya çıkacak, heyecan ile bekliyorum

21.11.2021